„A Keresztyén Ifjúsági Csapat mindenki felé nyitott, a keresztyén vallás erkölcsi alapjain álló, nemzettudatot ápoló szervezet, melynek elsődleges célja a gyerekek és fiatalok nevelése, oktatása a közösségben.”

(Alapszabály 6. § (1) bek.)

A Pátyi Keresztyén Ifjúsági Csapat (PáKICs) 2006 őszén alakult, amikor néhány lelkes református és katolikus fiatal elhatározta, hogy a cserkészet mintájára csapatot alakít. Csapatunk 2015 tavaszán belépett a Magyar Cserkészszövetségbe, így immár nem csak tartalmában, felfogásában, hanem hivatalosan is cserkészcsapattá vált. Nevünk: 1020. PÁKICS Cserkészcsapat lett. Céljaink, módszereink híven követik a cserkészet alapítója, Lord Baden-Powell által meghatározott rendszert, amelyet olyan egyéniségek is hitelesítettek, mint Sík Sándor, Karácsony Sándor, gróf Teleki Pál.

A Pátyi Keresztyén Ifjúsági Csapat egy olyan gyermek- és ifjúsági szervezet, amely legfőbb céljának tekinti a gyermekek és fiatalok keresztyén értékek szerinti nevelését, magyarságtudatukban való megerősítését, természet iránti tisztelet kialakítását illetve az életben szükséges gyakorlati ismeretek átadását.

Célunk, hogy a gyerekeket megismertessük Jézus szeretetével, a keresztyénség tanításaival, és emellett egy olyan közösséget hozzunk létre, amelyben a hit, a tanulás és a szórakozás hármassága biztosítja, hogy mindenki megkapja azt, amire a leginkább szüksége van. Csapatunknak ökumenikus, katolikus és református tagjai is vannak.

Játékra, mókára, szórakozásra hívjuk a gyerekeket és fiatalokat, és miközben mindezt élvezettel teszik, olyan tudást sajátítanak el, amely hozzá segíti őket ahhoz, hogy emberebb ember ekés magyarabb magyarok legyenek.

Az alapszabály >>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Számos őrsünk van, melyekbe közel azonos korú gyerekek járnak. Külön fiú és lány őrsök vannak, amelyek együtt rajokat alkotnak.

Két-három hetente vannak őrsgyűlések, és havonta egyszer egy kirándulás vagy más csapatszintű program, például adventi alkalom, PáKICs bál, Méta Kupa. A csapat részt szokott venni a falu által rendezett nemzeti ünnepségeken és más rendezvényeken. Évente két tábort szervezünk, egy 3 napos téli, és egy 6 napos nyári tábort.

 


A gyerekek évről évre egy-egy próba során számot adnak a tanévben megszerzett tudásukról. Az újak ekkor kapják meg nyakkendőjüket az avatás alkalmával, miután fogadalmat tettek. A nyakkendő illetve csík megszerzésének azonban a próbázáson kívül más feltételei is vannak: az őrsgyűlések és kirándulások nagy részén részt kell venni, és csapatunk alapelveit a gyakorlatban is alkalmazni kell, nem csak megtanulni.

 

A PáKICs tíz pontja fejezi ki, hogy a csapat mit tart munkájában a legfontosabbnak, követendőnek, és milyen elvek mentén kíván tevékenykedni. Célunknak tartjuk, hogy ezt a gyerekek ne csak megtanulják, hanem igyekezzenek a gyakorlatban is alkalmazni. Van egy imánk is, melyet az alkalmak előtt szoktunk imádkozni.A csapat jelképei a nyakkendő, a jelvény és a zászló.